Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Rozwiązanie konkursu.

Autor: • 16 stycznia 2015 • Blog, Góry, Konkursy, Ultra2 komentarze3906

Łomatko, będę szczery: ani ja, ani Krasus, ani piękniejsza część jury w postaci organizatorek ZUK-anie spodziewaliśmy się, że zadanie, które przed Wami postawiliśmy, spotka się z takim odzewem. Łomatko, kilkadziesiąt niesamowitych zgłoszeń od niesamowitych ludzi. I każdy tak samo mocno pragnie pojawić się za kilka tygodni w Karkonoszach. Każdy jest jednakowo mocno zdeterminowany, aby zdobyć jeden z dwóch pakietów startowych, które mamy przygotowane z Krasusem oraz z organizatorami Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego. Zwycięzców może być jednak tylko dwójka. Dwoje. Dwóch. Dwie. Dwa. Dwa zwycięzcy być mogą.

 

Było z czego wybierać. Były zdjęcia: i z gór, i z nizin, i z dalekich krajów. Były wiersze: i białe, i te rymowane. Były opowieści: i te krew mrożące w żyłach, i te sprawiające, że serce z piersi ze wzruszenia wyskakiwało. Było wszystko to, czego oczekiwaliśmy, a nawet o wiele, wiele więcej. Wybór nie był prosty. To, czym się kierowaliśmy, podejmując ostateczną decyzję, jest w zasadzie nie do określenia. Klucz był jeden: dotrzeć do nas, chwycić nas za trzewia, wyrwać je, wywalić na glebę i zostawić w agonii. Na przykład.

 

No, ale dość gadania o niczym. Czas przejść do konkretów. Czas poznać tych, którzy już całkiem niedługo będą mogli się upodlić i sponiewierać na jednym z najpiękniejszych polskich szlaków w najpiękniejszych (moja subiektywna opinia) polskich górach.

Czas poznać tych, którzy zdobywają całkowicie darmowe, świeże, pachnące lawendą i pupcią niemowlęcia pakiety startowe Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego 2015!!!

Poznajcie pierwszego zwycięzcę. To Marek Skwarło. Brat Marek Skwarło. Człowiek, który najpierw został zgłoszony do tej zabawy przez swojego współbrata z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Następnie został zgłoszony przez swoją siostrę. Prawdziwą, nie zakonną.

A na końcu zgłosił się sam.

 

To wszystko ujęło nas w sposób nieziemski i nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że to właśnie on powinien dostać pierwszy z pakietów na ZUK. A więc, Marku, wielkie gratulacje i do zobaczenia w marcu!

Drugą osobą, która pojawi się w Karpaczu jest Weronika Kośniewska. Weronika, która swoją kreatywność zaprezentowała dwutorowo. Po pierwsze popłynęła poezją taką, jakiej niepowstydziliby się najwięksi polscy wieszcze wieszczowie poeci!

Pada śnieg, pada śnieg
Tu odbywa się dziś bieg
Skrzypi śnieg pod nogami
Nie będziemy dziś tu sami

Pada śnieg w Karkonoszach
Nikogo nie zwiozą dziś na noszach
nam nie straszny śnieg po pas
Ani wiatr co smaga nas

Pada śnieg na Jakuszyckiej Polanie
Nie przydadzą się dziś sanie
Ani biegówki ani rakiety
Chociaż śliskie są parkiety

Pada na Szrenicy śnieg
Przed nami ciężki bieg
Uczcić Tomka Kowalskiego
Chcą zawodnicy Karkonoskiego

Pada śnieg na Śnieżnych Kotłach
A pot spływa nam po czołach
Krew, łzy i pot
To dla nas żaden kłopot

Pada śnieg na przełęczy
Ale nas to nie męczy
Nawet WERO prężnie
Ciśnie do przodu mężnie

Pada śnieg na szczycie Śnieżki
Krasus szuka swego koleżki
Kargol podobno kocha Krasusa
ale nie da mu całusa

Pada śnieg w Karpaczu na mecie
Nie zapomnijcie o moim pakiecie
na ZUKa chcę wygrać pakiet startowy
bo ten bieg jest hitowy

A po drugie, jakby powyższego było mało, Weronika wzięła sprawy w swoje ręce (a właściwie nogi) i przebiegła 18 kilometrów po warszawskiej Pradze-Południe, jednocześnie kreśląc trackiem napis, mający nas przekonać do wybrania właśnie jej. To nie mogło umknąć naszej uwadze – trafiliśmy w sidła Weroniki i to właśnie jej wręczamy drugi pakiet startowy!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Żal nam ściska nasze biegowe tyłki, że nie mieliśmy do rozdania z pięćdziesięciu pakietów, bo naprawdę każdy z Was na niego zasłużył! Oczywiście zachęcamy również do śledzenia Mańkowych blogów oraz do wspierania przefantastycznych dziewczyn, organizujących Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego! Do zobaczenia na szlakach i trasach biegowych!

Podobne wpisy

Jedna odpowiedź na Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Rozwiązanie konkursu.

  1. Asia napisał(a):

    Gratulacje dla wybranych i wybierających!! Super wybór, podziękowania i pozdrowionka

  2. thriathlon napisał(a):

    Wzruszające te zgłoszenia dla Marka. Niesamowita inicjatywa tych ludzi. Gratuluję i pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *