Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Konkurs i rywalizacja.

Autor: • 30 grudnia 2014 • #nbrteam, Blog, Góry, Konkursy, Ultra4 komentarze3486

foto: Piotr Dymus

foto: Piotr Dymus

Mam trzydzieści lat na karku. Mieszkałem w kilku fajnych miejscach w Polsce. Kilka lat spędziłem w Poznaniu, od paru miesięcy jestem Słoikiem Roku 2014 i dreptam po warszawskich ścieżkach, a w sumie ponad 25 lat życia spędziłem na Dolnym Śląsku. Głogów był bardzo dobrą miejscówką przede wszystkim ze względu na to, że w Karkonosze miałem nieco ponad 100 kilometrów. Niewiele ponad 2 godziny jazdy samochodem i mogłem stanąć u stóp Stogu Izerskiego, Szrenicy czy Śnieżki. Korzystałem z tego nierzadko, bo Sudety zajmowały i zajmują specjalne miejsce w moim sercu.

Karkonosze welcome to

Tym bardziej cieszy mnie to, że w marcu będę mógł się w Karkonoszach pojawić. Ale to nie będzie takie zwykłe pojawienie się, o nie! To będzie pojawienie się na Zimowym Ultramaratonie Karkonoskim, czyli jednej z najlepszych biegowych, górskich imprez we Wszechświecie. W sumie to też nie będzie tylko „pojawienie się na ZUK-u”. To będzie pojawienie się raz, że na zaproszenie organizatorów biegu; dwa, w niezwykle doborowym, blogowo-biegowym towarzystwie; trzy, w towarzystwie jednego (bądź jednej) z Was! Dlaczego tak? Bo czekają na Was dwa pakiety startowe na Zimowy Ultramaraton Karkonoski 2015!!!

foto: bikelife.pl

foto: bikelife.pl

Ustalmy fakty. Pierwszy fakt jest taki, że jaram się, jak flota Stannisa tym, że czeka mnie niesamowita rywalizacja z gwiazdą polskiej biego- i blogosfery. Rywalizacja z człowiekiem, o którym mówią, że nie boi się niczego i wędruje nocami, żerując z wilkami. Rywalizacja z człowiekiem, który podobno przepływa parę basenów pod wodą i ma płetwowate pośladki. Czeka mnie rywalizacja z człowiekiem, który podobno jest robotem, a buty biegowe musi ściągać z pomocą klucza imbusowego! Będę rywalizował z Krasusem!

Marcinowy odcinek specjalny

To będzie wyjątkowe doświadczenie. Razem słoikujemy w Lesie Kabackim, razem PĄpujemy tu i tam, razem przywdziewamy barwy #nbrteam, niejedno piwo wspólnie wypiliśmy i niejeden punkt kontrolny razem podbiliśmy, a teraz staniemy na przeciwko siebie. I to dwukrotnie!

Pierwsza rywalizacja rozpocznie się już na dniach i będzie dla nas nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim dlatego, że mieszkamy w dość płaskiej Warszawie (ja na dodatek przebywam na Pradze, na której jedynym podbiegiem jest wjazd na Most Gdański). Nasze zmagania będą polegać na… liczeniu metrów pokonanych w górę, podczas przygotowań do – jakby nie patrzeć – górskiego biegu, jakim jest Zimowy Ultramaraton Karkonoski! 1 stycznia rozpoczynamy liczenie przewyższenia (Krasus u siebie cieszy się, że pracuje na 9. piętrze. To fajnie, tylko, że ja na 9. mieszkam, więc mogę częściej i więcej schodingować! Schod mat, Krasoniu!). Obaj biegamy z takim samym zegarkiem, który ma wysokościomierz baryczny, więc odczyty powinny być jednakowo precyzyjne. Każdy metr w górę będzie miał kolosalne znaczenie, bo i stawka jest niesamowicie wysoka! Przegrany tej rywalizacji, która potrwa do 28 lutego, będzie musiał wystartować w ZUK-u w koszulce z napisem „Kocham Krasusa/Kargola”. Wyobrażacie to sobie? Już widzę tego zziajanego Krasonia, który na swojej klacie ma wielki napis, krzyczący wręcz o tym, jak to Maniek mnie kocha. Piękny widok!

foto: Piotr Dymus

Druga rywalizacja będzie miała miejsce już na trasie ultramaratonu. Tam pościgamy się ramię w ramię. A jeśli nie uda się ramię w ramię, to nic – czeka na nas odcinek specjalny, który będziemy pokonywać na czas. Fragment trasy od Domu Śląskiego na szczyt Śnieżki. To będzie jazda bez trzymanki. Z jednej strony do mety zostanie jeszcze bazylion kilometrów, ale z drugiej żaden z nas nie będzie chciał wyjść na grubego i słabego warchlaka. Nie ma się co oszukiwać – będzie nakurwianie na tym odcinku takie, jakiego jeszcze Karkonosze nie widziały! Zwycięzca tego OS-u okryje się wieczną chwałą, a do końca dni jego cześć mu będą oddawać. To nie ulega wątpliwości. Przegrany również będzie miał ciekawie. Otóż ten, kto zajmie zaszczytne drugie miejsce, będzie miał za zadanie przygotować dla wygranego słoiki. Słoiki z jedzeniem. Może pasztecik? Może jakiś bigosik? Może kiełbaska? Może fasolka? To już zdecyduje ten, który przegra. Ale, ale! Żeby nie było tak łatwo, to przegrany będzie musiał proces przygotowywania tych fantastycznych potraw uwiecznić na filmie i zamieścić go w internetach po to, żeby inni również mogli skorzystać z tych niesamowitych przepisów (a przy okazji trochę się pośmiać). Nie muszę chyba dodawać, że koszulka „Kocham Krasusa/Kargola” będzie obowiązkowa podczas pichcenia?

Komu pakiet, komu

To jednak nie wszytko (teraz pojawi się fakt drugi)! Co najfajniejsze, ta rywalizacja będzie dotyczyć również Was! Niedługo przed ZUK-iem na naszych blogaskach pojawi się konkurs. Rzecz jasna typować będziecie zwycięzcę tego OS-u i przewagę nad tym drugim. Nie muszę dodawać, że czeka wiadro nagród. Warto więc śledzić nasze postępy, bieżącą formę, a przy okazji zaopatrzyć się w szklaną kulę, która być może pomoże w trafnym wytypowaniu wyniku i zgarnięciu wszystkich fantów.

Dobra, a teraz koniec przynudzania! Czas na informacje dotyczące pakietów startowych dla Was! Jeden z pakiecików leży i czeka u Krasuska, a drugi jest do zdobycia u mnie. I teraz rodzi się pytanie: jak taki pakiet zdobyć? Śmiem twierdzić, że znacznie prostsza była próba załapania się na listę startową, niż sprostanie zadaniu, które dla Was przygotowaliśmy. Niemniej jednak jesteśmy pewni, że znajdzie się co najmniej trzystuczterdziestudziewięciu chętnych, którzy sobie poradzą. A na czym polega cały myk? Na argumentacji! Zwycięzcy zostaną wybrani spośród tych, którzy w najbardziej oryginalny/odkrywczy/niesamowity/wyjątkowy/humorystyczny/jakikolwiek inny sposób uargumentują to, że to właśnie oni zasługują na jeden z tych pakietów. Nie ograniczamy formy argumentacji. Możecie nakręcić film, coś nam zaśpiewać, narysować, zatańczyć, ulepić z masy solnej, wyciąć z papieru… Pełna dowolność! Grunt, abyście oczarowali jury, w skład którego wchodzą dwa Mańki oraz organizatorzy Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego.  A swoje pomysły możecie przesyłać w komentarzach u mnie, w komentarzach u Mańka, na naszych fejsbukach (Kargol / Krasus) lub też drogą mailową.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do środy, 14 stycznia 2015 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi dzień później, w czwartek, 15 stycznia 2015 r.

foto: bikelife.pl

foto: bikelife.pl

Śnieg, lód, ekstrema

Podobnie jak Krasus, tak i ja przypomnę, że Zimowy Ultramaraton Karkonoski, to nie jest takie hop siup. To nie jest nawet hula hop. Tym bardziej to nie jest hip hop. ZUK nie jest zabawą dla grzecznych chłopców i równie grzecznych dziewczynek. To są 52 kilometry w Karkonoszach. To są 52 kilometry w co najmniej trudnych, a najpewniej dość ekstremalnych warunkach pogodowych. To jest marzec. To jest zima. To jest śnieg. To jest lód. I to są – tego nie zmieni nawet najdoskonalsza organizacja i najlepsze zabezpieczenie trasy – niebezpieczne zawody, których nie da się pokonać z marszu, bez pokory i bez – nomen omen – zimnej głowy. Samo przebiegnięcie maratonu nie wystarczy do tego, aby móc myśleć o sprawnym i bezpiecznym pokonaniu ZUK-a. Ultramaraton w górach jest bardzo wskazany (żeby nie powiedzieć wymagany), a i doświadczenie zdobyte na szlakach zimą będzie cholernie dobrze widziane. Weźcie to pod uwagę, podczas zgłaszania się do naszej zabawy!

 

]

Podobne wpisy

Jedna odpowiedź na Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Konkurs i rywalizacja.

 1. Sylwia napisał(a):

  Obejrzałam film z tegorocznej edycji i powiem tylko tyle- „o_ja_jebie”…

 2. thriathlon napisał(a):

  Haha Sylwia miałem to samo jak zobaczyłem film sprzed roku. Ultramaraton to raz. W górach, dwa. W zimie, trzy. To jest niemożliwe. 😛 Ale wygląda pięknie.

 3. […] 30 grudnia 2014 | Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Konkurs i rywalizacja. […]

  • !!! Nie wylosowaliście mnie, ale jestem gotowy do startu !!! napisał(a):

   ___________________$$$________________________________
   _________________$$$$$$$______________________________
   _______________$$$$$_$$$$$________$$__________________
   _______________$$$$___$$$$_______$$$$_________________
   _______________________$$$_______$$$$_________________
   _______________________$$$$___$$$$$$$______________$$_
   _____________________$$$$$____$$$$$$$_____________$$$_
   ____________$$$$$$$$$$$$_____$$$$$$$$$$$$$_____$$$$$__
   _________$$$$$$$$$___________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__
   _________$$$$_______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__
   _________$$$______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$___
   _________$$$______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$___
   _________$$$____$$$________$$$___$$$$$$$$$$$$$$$$$$___
   __________$$$__$$$$$$$$____$$$_██_$$$$$$$$$$$$$$$$____
   __________$$$$$$$$$$$$$$_____$$_$$$$$$$$$$_██_$$$$____
   ____________$$$$$$$$$$$$$_____$$$$$$▼▼$$$$$$$$$_______
   ____________$$$$$$$$$$$$$_______$$$\__/$$$$$$$$$$_____
   ___________$$$$$$$$$$$$$$$______$$$$$$$$$$____________
   ___________$$$$$$$$$$$$$$$$_____$$$___________________
   __________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$___________________
   ______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__________________
   ______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__________________
   _____$$$$$$$$$____$$$$$__$$$$$$$$$$$__________________
   ____$$$_________$$$$$$$__$$$$$$$$$$___________________
   ___$$$____________$$$_____$$$$$$$_____________________
   __$$$______________$$______$$_$$$$____________________
   __$$$_______________$$$_____$$___$$$$_________________
   _$$$$$________________$$$___$$$_____$$$$______________
   ___ !!! Nie wylosowaliście mnie, ale jestem gotowy do startu !!! ____

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *